Nikon 3100

Nikon 3100

Mano veidrodinis fotoaparatas. Tai “entry-level“ DSLR, bet labai neprastas daiktas mėgėjiškam naudojimui. Bendras įspūdis labai geras, nuotraukų kokybė puiki. Kompaktiškas, nedidelis, pirkau nenauja, tai ir kaina gera.
Kas nepatiko. Integruota blykstė baisi, bet jos visos tokios. Filmavimo kokybė labai nebloga, HD kokybė, tačiau akumuliatorių suryja momentaliai. Nėra “braketininimo“ funkcijos. t.y. to paties kadro padarymas keliomis ekspozicijomis, kas reiškia padaryti iš karto HD foto nelabai pavyks. Žinoma, yra neautomatinių sprendimų.
Objektyvai brangus, jei firminiai, tačiau čia jau bendrai ne tik Nikon bėda – nebėda. Nes gera optika brangi, tai sudėtingas ir brangus pagaminti dalykas. Gal tik Canon pasirinkimas didesnis, gal. Teko tiek su Canon tiek su Nikon įvairaus lygio aparatais susidurti, ką galiu pasakyti Nikon vs Canon,  – ergonomika, valdymo patogumas. Mano nuomone, pas Canon ji geresnė, labiau pragalvota. Nors čia kaip kam.
Visa pilna aprašymą ir apžvalga ir įvairius patarimus kaip nustatyti kamerą, kaip ir ką fotografuoti rekomenduočiau paskaityti čia.

 

71-v6qoJ2xL._SL1500_

 

Ne paslaptis kiek svarbi optika DSLR’uose, tai labai patartina įsigyti fiksuoto židinio objektyva Nikon 35mm f/1.8G AF-S DX

nk3518u

Kainuoja palyginti nedaug, tačiau nuotraukų kokybei įtaka turi didelę. Profesionalai aišku rastu prie ko prikibti, tačiau mėgėjams tai pats tas. Iš pradžių kiek glumina zuminimas kojomis, tačiau lengva įprasti. Situacijose kai mažai šviesos ir kai kitinis objektyvas jau stena, šis daiktas padaro viską puikiai.
Toliau galvojant reikia apsispręsti ką labiau fotografuoji, ir tada reikia ar gero zuminio objektyvo ir dar kažko kito. Keno variantai.
Kitas būtinas dalykas, tai objektyvo UV arba apsauginis filtras.  Tikrai geriau išterlioti ar sudaužyti keletą € kainuojanti filtrą, nei kelis šimtus kainuojanti objektyvą.

http://www.dpreview.com
http://www.kenrockwell.com
http://www.nikon.lt
http://www.efoto.lt

Reklama